top of page
  • Černý Sněhulák

Svět ONLINE


Internet a digitalizace se staly v posledních desetiletích důležitými aspekty moderního života. Svět online se vyvíjí velmi rychle, a proto je důležité pochopit, jak ovlivňuje naši každodenní existenci.


Informace a zdroj financí


Online a digitalizace jsou významným zdrojem informací a zdrojem zisku. Online svět zahrnuje veškerou online aktivitu, která se týká sdílení a přístupu k informacím prostřednictvím internetu. Digitalizace je proces, který umožňuje převádět analogové informace do digitálních, které umožňují lepší a rychlejší sdílení a přístup k informacím.


Online úřadování, e-government


Online úřady mají své webové stránky a služby, které jsou k dispozici z pohodlí domova. Stát tak užívá internet a digitální technologie k usnadnění komunikace mezi jím a občany.

Umožňuje rychlý přístup k informacím z veřejné služby, finančních povinností občanů, nebo legislativy. E-government může také umožnit přístup k online službám, jako jsou volební systémy, či online formuláře. Příkladem jsou státní registry, které dávají lidem přístup k informacím o úředních dokumentech. Na internetu si lze stáhnout výpisy z katastru nemovitostí, podat žádost o různé průkazy, nebo úředně vyřešit problémy, které bychom bez online přístupu museli řešit fyzickým běháním od úřadu k úřadu a ztráceli tak svůj drahocenný čas. Například veřejná knihovna umožňuje díky internetu přímý přístup čtenářům ke knihám a dalším službám.


Online ve výuceOnline vzdělávání se stalo běžnou součástí vzdělávacího systému. Online vzdělávací programy umožňují studentům učit se odkudkoli prostřednictvím internetu. Studenti mohou využívat různé online nástroje pro vzdělávání- webové stránky, webináře, e-knihy, videokonference a další.


Průmysl 5.0


Průmysl 5.0 je nová vlna digitální transformace, která se zaměřuje na využití nové technologie v průmyslových podnicích. Využívá umělou inteligenci, robotiku, internet věcí, 3D tisk a další. Technologiemi se zlepšuje produktivita, snižují náklady a zvyšuje kvalita výrobků.


Zdroje:

McCombs, B. (2020). Co je to online? Dostupné z: https://www.lifewire.com/what-is-online-3476830

Gibbons, J. (2020). Co je to digitalizace? Dostupné z: https://www.techopedia.com/definition/27598/digitalization

Ramos, J. (2020). Co je to e-government? Dostupné z:


2 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page