top of page
  • Černý sněhulák admin

Automatizujte nejen opravu domácích úkolů: Jak využít umělou inteligenci ve školství?


Umělá inteligence si prorazila cestu do celé řady oborů. Využít se dá i ve školství. Řada činností díky ní může být efektivnější. Jak tento nástroj účinně zapojit?

Umělá inteligence nabízí řadu výhod

Umělá inteligence má podle mnohých značný potenciál a již nyní tak někteří odborníci předvídají, že navždy změní způsob výuky i samotný proces učení. AI je tak jednoznačně nástroj, s nímž se musejí i české školy naučit do budoucna počítat.

Žáci a studenti navíc musejí být na digitální věk připraveni. Pokud se s umělou inteligencí nesetkají ve školních lavicích, později k tomu zcela jistě dojde v jejich zaměstnání. Začleněním této inovace tak prakticky připravují kantoři své svěřence na budoucí úspěch v zaměstnání. Zároveň tím ale posouvají i sebe samotné.

AI jednoznačně vede i k mnohem větší efektivitě výukového procesu.


Velmi účinně lze prostřednictvím této technologie zautomatizovat například odpovídání na e-maily. Případně může umělá inteligence plnit roli chatbota. Stejně tak je ale možné zapojení tohoto prvku do výuky jako takové: zvládne například generovat testové příklady nebo opravovat domácí úkoly. Podobně podle klíče může AI sama testy i hodnotit.

AI učitele nenahradí


Vynikající je také využití tohoto řešení pro personalizovanou výuku. Systémy umělé inteligence se snadno přizpůsobí individuálním vzdělávacím potřebám každého studenta a mohou zacílit učivo na základě jejich silných a slabých stránek. Slabším studentům tak pomohou efektivně vysledovat, kde dělají chyby, neboť umí měřit pokrok.

AI tedy jednoznačně není hrozbou pro učitele a nemůžeme si ani dělat ambice na to, aby je jednou nahradila. Lidský faktor zůstane ve výuce vždy stěžejní. Tato technologie ale může být učitelům skvělým pomocníkem.4 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page