top of page
  • Černý sněhulák admin

Rychlejší internet díky optice: Co to obnáší?

Internet je v současné době již samozřejmou součástí života. Zvyšují se ale nároky na připojení. Co dokáže optický internet?

Jak funguje „optika“

Optický internet, lidově též nazývaný jednoduše optika, představuje nejmodernější a zároveň nejvíce stabilní technologii. Při používání internetu byste neměli pocítit rozmary počasí, jako je bouřka, vichřice nebo silný mráz.


Umožňuje maximální rychlost přenosu dat. Teoreticky to může u 5G připojení až 20 Gbit/s. Současně lze dosáhnout snížení odezvy řádově na jednotky milisekund.

Dáno je to použitou technologií: Tu tvoří optická vlákna vyrobená ze skla, respektive svazky vláken propojených do kabelů. Přenos dat je v nich veden pomocí světla. Celé kabelové vedení je skryto pod zemí, což vedenému signálu propůjčuje právě onu stabilitu.

Výhodou takto navržené sítě jsou i minimální nároky na údržbu. Vlákna nekorodují, nejsou elektricky vodivá a není tak nutné řešit ochranu proti přepětí na komunikačním vedení. Stejně tak nehrozí úder blesku. Jestliže je kabel zapojen správně, stabilní v této podobě je schopen vydržet i několik desítek let, a to i v nebezpečném prostředí.

Optický internet je technologie budoucnost

Lze tak říci, že optický internet se v krátkém čase pro své nesporné přednosti stane novým standardem. Společnost Česká data s.r.o. se v Česku stala průkopníkem budování právě optických tras.

Dnes se jedná o zkušenou značku, která se kromě realizace primární infrastruktury zaobírá i navazujícími službami pro optické sítě v podobě správy sítí, serverů a informačních systémů. A to primárně pro školy a firemní sektor.

Zajišťuje tak primárně pro tyto instituce komplexní síťová řešení a správu interních školních systémů a WiFi sítí. A to vždy s podmínkou spolehlivosti a zároveň příznivých cen.

Tím se školám stává spolehlivým partnerem pro výuku a ve svém působení tak zároveň nachází i přesah: Nejedná se jen o plnění komerčních zakázek, ale o možnost, jak technologiemi doslova ovlivnit další generace.

0 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page