top of page
  • Černý sněhulák admin

Prodejte svou nemovitost výhodněji díky realitní kanceláři

Řada majitelů nemovitosti si myslí, že prodat byt či dům je jednoduché. V čem mohou tkvět úskalí a proč se vyplatí prodávat s realitní kanceláří?

Zvládnu nemovitost prodat sám?

Myšlenka mnoha majitelů nemovitosti je prostá: Znám svůj byt či dům ze všech nejlépe. Stačí napsat inzerát a nemovitost je prakticky prodaná.

Celá situace je ale samozřejmě mnohem složitější. Zásadní faktor, který si většina lidí neuvědomí, je ten, že na nemovitost je při prodeji nutné nahlédnout zkrátka jako na artikl určený k prodeji. Tedy bez citových vazeb, které nás ke konkrétnímu objektu vážou.

Po finanční stránce se přitom obvykle jedná o tu nejvíce zásadní investici našich životů. Měli bychom tedy zvláště pečlivě zvažovat všechna podstatná kritéria a také rizika.

Náležitě ošetřit je třeba i zdánlivou samozřejmost: To, že vlastnická práva přejdou na kupujícího až po zaplacení kupní ceny. Stejně tak je nutné pečlivě a poctivě popsat stav nemovitosti. Určitě není žádoucí se pokusit stav nemovitosti poněkud „přikrášlit“. Mohlo by dojít k tomu, že kupující uplatní své nároky plynoucí mu z tzv. skrytých vad.

Proč je lepší volit realitní kancelář

Zapomenout nesmíme ani na to, že vzhledem k náročnosti takové investice většina z nás nemovitost skutečně neprodává každý den. Laikům tak chybí zkušenosti s celým procesem. Byť může být mnoho lidí přesvědčeno o opaku, často nejsou schopni reálně posoudit ani to nejdůležitější v podobě kupní ceny.

A právě tady je načase začít uvažovat o celém procesu s odstupem: Prodávat s realitní kanceláří se vám může opravdu vyplatit díky značné úspoře času i financí.

Realitní společnost Praha neboli RSP je tvořena týmem profesionálních realitních makléřů, kteří vám dokáží pomoci při prodeji libovolné nemovitosti napříč celou ČR. V jejím čele stojí zkušený makléř Petr Žáček.

Společně se svými kolegy především pracuje vedle samotné činnosti v oblasti realit na neustálém odborném profesním sebevzdělávání. Prodej nemovitosti po boku realitní kanceláře je tak v konečném důsledku významně jednodušší. Hledáte i vy někoho, s kým výhodně prodáte? Spolehněte se na pravé experty.


1 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page