top of page
  • Černý sněhulák admin

Proč využít služeb realitního makléře?

Prodej nemovitosti s sebou přináší různá úskalí. Nemuselo by se vám proto příliš vyplatit pustit se do něj svépomocí. Proč využít realitního makléře?

Proč prodávat nemovitost s makléřem

Prodej bytu či rodinného domu lze realizovat s dopomocí makléře i svépomocí. Mnoho lidí volí druhou variantu, aniž si uvědomí všechna podstatná rizika. Nemají totiž realistickou představu o tom, co prodej obnáší.

Pro nemovitost je totiž potřeba sehnat adekvátního zájemce. Znamená to především umět ji prezentovat. S vyhlédnutými kupci bude potřeba jednat a pokusit se sladit vaše vzájemné představy. Ty totiž budou obvykle značně protichůdné: Vy si přejete prodat za co nejvyšší cenu, zatímco zájemce by si představoval, že budete cenu ochotni snížit.

Další rizika jsou spojena s neprofesionálně sepsanou kupní smlouvou, kterou si prodávající stáhl bez hlubšího právního povědomí na internetu. Především se jedná o to, že požadovanou kupní cenu kupující vůbec nezaplatí.


Spolupráce s realitním makléřem tyto potenciální problémy účinně odstraňuje. Šetří vám významně především čas a peníze. Běžně se výše provize realitních makléřů pohybuje kolem 3 až 5 %. Nemovitost se však díky součinnosti makléře podaří prodat za vyšší kupní cenu. Navíc ušetříte starosti s prodejem spojené a svůj byt či dům prodáte rychleji.

Vyberte si spolehlivého makléře

Vyberte si tedy vhodného makléře, který působí ve vašem regionu a má tak dobrý přehled o situaci na lokálním trhu. Petr Žáček je profesionální realitní makléř, který působí v Praze a Středočeském kraji. S prodejem nemovitostí má zkušenosti již od roku 2009.

Značnou výhodou služeb tohoto odborníka jsou kromě samostatné práce pro klienty i vlastní zkušenosti v oboru realit. A to konkrétně s koupí, rekonstrukcí, pronájmem a prodejem několika vlastních bytových jednotek a také bytového domu.

Díky tomu má možnost na situaci nahlédnout nejen optikou teoretického poradce, ale přímo z pohledu prodejce nemovitosti a jeho potřeb. S individuálním a spolehlivým přístupem, který vám stejně tak může nabídnout, zaručeně svou nemovitost prodáte k maximální spokojenosti. Příliš proto neváhejte a využijte služeb skutečného odborníka.


1 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page