top of page
  • Černý Sněhulák

Nastartujte svou kariéru a staňte se realitním zprostředkovatelemPřemýšlíte o změně svého profesního působení? Proč se stát realitním makléřem a jaké benefity toto povolání nabízí?


Kdo je realitní zprostředkovatel

Zásadní změnu do náplně tohoto profesního oboru přinesl zákon č. 39/2020 Sb., o realitním zprostředkování, účinností od roku 2020. Činnost realitního zprostředkovatele spočívá v prodejích a pronájmech nemovitostí. Makléř k nim tvoří, zpracovává a různě ošetřuje/upravuje smlouvy.


K tomu, aby mohl tuto praxi vykonávat, v současnosti dle nové legislativy potřebuje oficiálně provozovat živnost vázanou (místo původní volné). Vyžaduje se odbornější kvalifikované vzdělání. Pakliže zájemce příslušné vzdělání nemá, lze ho nahradit absolvováním jednooborového kurzu a složením odborné zkoušky.


Jaké jsou výhody práce realitního makléře

Vyplatí se uvedenou formalitu absolvovat? Dává ve vašem případě smysl změna profesní dráhy a měli byste se právě vy stát realitním makléřem? 


Mezi vaše přednosti by neměl chybět obchodní duch, schopnost empatie a spolehlivost. Též potřebujete organizační talent a profesionalitu. Osobní rozvoj je v tomto oboru zaručen.

Výhodou práce realitního makléře je jistota. Obchoduje se totiž s komoditou, o kterou jednoduše nikdy nepřestane být zájem. Díky tomu, že svým klientům pomáháte najít nový domov, vidíme v této profesi i vyšší lidský smysl.


Realitní zprostředkovatel může počítat s vysokou flexibilitou organizace svého času. S tím se pojí i výše výdělku.  V rámci flexibility patří nejen více volného času, ale někdy i menší schopnost říci, kdy ho budete mít. Některé dny budou plné, protože péče o klienty patří mezi priority v průběhu dne a někdy budete mít tolik volna, o kterém si v jiné práci můžete nechat zdát.

7 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page